Pazar, 24 Şubat 2013 00:55

Tevhid ve Şirk

Yazan 
Öğeyi Oyla
(2 oy)
Okunma 1999 defa

Dersi Dinle

Tevhid ve Sirk

Yorum eklemek için GİRİŞ yapın veya Ücretsiz KAYIT OLun

   

Günün Ayeti

ÂL-İ İMRÂN SÛRESİ Ayet - 16,17.
(Bunlar), “Rabbimiz, biz iman ettik. Bizim günahlarımızı bağışla. Bizi ateş azabından koru” diyenler, sabredenler, doğru olanlar, huzurunda gönülden boyun büküp divan duranlar, Allah yolunda harcayanlar ve seherlerde (Allah’tan) bağışlanma dileyenlerdir.
   

Günün Hadisi

Allah tek bir ok sebebiyle üç kişiyi cennete koyar: 1- Onu yapan; yeter ki bunu hayır maksadıyla yapsın. 2- Atan. 3- Atana ulaştıran.
Ebu Davud, Cihad 24
   

Günün Sözü

Papaz, Müslüman olmasına vesile olan Tebbet Sûresi'ndeki ince ayrıntıyı şöyle dile getiriyor: “Tebbet suresi yaşayan bir insan hakkında nazil oldu. Yani Ebu Leheb hakkında nazil oldu. Ebu Leheb bu sure indikten sonra tam 8 sene daha yaşadı. Bu sure onun ve karısının cehennemlik olduğunu bildiriyordu. Yani Ebu Leheb yalandan bile iman etse bu sure geçersiz kalacaktı. Çünkü Ebu Leheb iman etmiş olacaktı. Ama Ebu Leheb bu sure inmesine rağmen ve tam 8 sene yaşamasına rağmen inkarında direndi ve zulmüne devam etti karısıyla birlikte. İncelik burada. Yani iman ederek bu sureyi geçersiz kılabilirdi. Ama Allah (Azze ve Celle) onun iman etmeyeceğini biliyordu. İşte bu surede muhteşem bir mucize vardır. Ben bu yüzden Müslüman oluyorum.”